Sezon 2023/2024 – godziny zajęć (dzieci)

Centrum Kształcenia Ustawicznego, im. St. Staszica, Koszalin, ul. Jana Pawła II 17
(wejście na salę znajduje się od strony asfaltowego boiska, wjazd samochodem od ul. Jana Pawła II)

Dzieci początkujące: Wtorek i czwartek godz. 17.45-18.30

Dzieci, stopnie kyu: Wtorek i czwartek godz. 17.45-18.30

Wymagany strój

Dla osób zupełnie początkujących nie mających wcześniej kontaktu ze sztukami walki, na pierwszych zajęciach wystarczą w zupełności wygodne spodnie (najlepiej z miękkiego, rozciągliwego materiału tj. dresy itp) i koszulka lub bluza. Strój musi być wygodny, chronić kolana (bo te potrafią się o matę obetrzeć) i nie przeszkadzać w ruchu, którego na zajęciach są przeogromne ilości.

W późniejszym czasie zalecamy jednak zakup kimona (dowolnej marki w dowolnym sklepie), ponieważ taki strój został właśnie stworzony do takich zajęć, jest wygodny i przede wszystkich odporny na szarpania i rozdarcia.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na pierwsze zajęcia przyjść od razu w kimonie. Kimono powinno być czyste, schludne, przewiązane białym pasem “obi”. Jeśli już wcześniej ćwiczyłeś sztuki walki i posiadasz kimono, przyjdź od razu w nim. Nie ma znaczenia czy będzie to kimono do karate, judo czy kung-fu. Ważne żeby było, jak już wcześniej wspomniano, czyste, schludne i zadbane.

Pomorska Akademia Aikido jest członkiem Polskiej Unii Aikido Jacka Wysockiego. Poszczególne stopnie zgodnie z wymaganiami naszej organizacji posiadają odpowiednie kolory pasów (więcej o tym możesz przeczytać w czytelni). Hakama (czarne spodnie samurajskie) zakładana jest przez mistrzów, od pierwszego dana. Zasady te obowiązują wszystkich ćwiczących.