Sezon 2017/2018 – godziny zajęć (dzieci)

SP nr 17, ul. Wańkowicza 11:
• grupa początkująca: wtorki i czwartki: godz. 17.15 – 18.00
• grupa średniozaawansowana: wtorki i czwartki: godz. 18.00 – 18.45
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 17 (wejście od strony parkingu przy sali gimnastcznej)

SP nr 3, ul. Jabłoniowa 23:
• grupa początkująca: poniedziałki i środy: godz. 17.15 – 18.00
• grupa średniozaawansowana: poniedziałki i środy: godz. 18.00 – 18.45
Lokalizacja: Zespół Szkół nr 11 (Gimnazjum nr 3 – pierwsze piętro, sala z matą)

 

Koszt treningów

Pierwsze zajęcia są bezpłatne. Zachęcamy do przyjścia nie tylko “popatrzeć” ale również i poćwiczyć. Miesięczny koszt treningów można znaleźć w zakładce Kontakt/Zapisy. Dla rodzin przewidziana jest zniżka w wysokości 10zł miesięcznie – od każdej ćwiczącej osoby.

Wymagany strój

Dla osób zupełnie początkujących nie mających wcześniej kontaktu ze sztukami walki, na pierwszych zajęciach wystarczą w zupełności wygodne spodnie (najlepiej z miękkiego, rozciagliwego materiału tj. dresy itp) i koszulka lub bluza. Strój musi być wygodny, chronić kolana (bo te potrafią się o matę obetrzeć) i nie przeszkadzać w ruchu, którego na zajęciach są przeogromne ilości.

W późniejszym czasie zalecamy jednak zakup kimona (dowolnej marki w dowolnym sklepie), ponieważ taki strój został właśnie stworzony do takich zajęć, jest wygodny i przede wszystkich odporny na szarpania i rozdarcia.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na pierwsze zajęcia przyjść od razu w kimonie. Kimono powinno być czyste, schludne, przewiązane białym pasem “obi”. Jeśli już wcześniej ćwiczyłeś sztuki walki i posiadasz kimono, przyjdź od razu w nim. Nie ma znaczenia czy będzie to kimono do karate, judo czy kung-fu. Ważne żeby było, jak już wcześniej wspomniano, czyste, schludne i zadbane.

Pomorska Akademia Aikido jest członkiem Polskiej Unii Aikido Jacka Wysockiego. Poszczególne stopnie zgodnie z wymaganiami naszej organizacji posiadają odpowiednie kolory pasów (więcej o tym możesz przeczytać w czytelni). Hakama (czarne spodnie samurajskie) zakładana jest przez mistrzów, od pierwszego dana. Zasady te obowiązują wszystkich ćwiczących.

Ważna informacja!

Przed pierwszym treningiem prosimy koniecznie zapoznać się z zasadami obowiązującymi w dojo, oraz etykietą. Wszystkie konieczne informacje znajdą Państwo w menu PRAKTYKA w DOJO znajdującym się po prawej stronie ekranu.